Sofralık Üzüm Çeşitleri

Sofralık Üzüm Çeşitleri

Trakya İlkeren

Erkenci ve sofralık üzüm çeşididir. Alfonse ve Perlette üzüm çeşitlerinin melezidir. Mavi-siyah renkte orta irilikte tane yapısına sahiptir. Çekirdeği yenebilecek küçüklüktedir. Antioksidan özelliği vardır. Erken olgunlaşan bu üzüm omca üzerinde uzun süre bozulmadan kalabilir. Haziran’ın son haftasına doğru hasat olgunluğuna ulaşır. Trakya İlkeren daha çok Ege Bölgesinde yetiştirilmektedir. Raf ömrü uzun olduğundan dolayı ihracat için uygun bir üzüm türüdür.

Ata Sarısı

Bu sofralık üzüm çeşidi 1988 yılında Cardinal ve Beyaz Çavuş üzümlerinin melezlenmesinden elde edilmiştir. Orta mevsim ürünlerinden biridir. Taneleri oldukça iri, orta kalınlıkta ve kabuk rengi beyazdır. 2-3 çekirdekli olan bu üzümün salkımı yarım kilo kadar gelmektedir. Tanelerinin iri olması sofralık değerini arttırmaktadır.

Horoz Karası

Sofralık ve şaraplık olan bu üzümün taneleri iri ve mavi-siyah renklerdedir. Salkımları dolgun ve iridir. Oldukça verimli bir üzüm çeşidi olup orta mevsim ürünüdür.

Cardinal

Cardinal sofralık üzümü erkenci çeşitleri içerisinde en iri taneli olan çeşitlerden biridir. Kırmızı taneli ve çekirdekli üzümdür. Salkımları orta irilikte ve seyrektir. Flame Seedless ile Alphonse-Lavallée türlerinin melezlenmesinden elde edilmiştir.

Narince

Orta mevsim ürünü bu üzüm sofralık ve şaraplıktır. Orta irilikte tane yapısına, kalın beyaz bir kabuğa sahip çekirdekli bir üzümdür. Daha çok Tokat ve Amasya bölgelerinde yetiştirilmektedir. Özellikle şarap yapılan çeşitlerden biridir.

Yalova İncisi

Erkenci ve sofralık bir çeşittir. Taneleri yeşil-sarı renklerde, orta irilikte ve çekirdeklidir. Örtü altında sofralık üzüm yetiştiriciliğine de uygundur. Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen melezleme çalışmları sonuncu elde edilmiştir.

Crimson Seedless

Sofralık bir üzüm çeşididir. Yaklaşık Eylül gibi hasat olgunluğuna ulaşır. Taneleri orta büyüklükte ve çekirdeksizdir. Üzüm kırmızı ve koyu-pembe renklidir. Uzun raf ömrüne sahiptir.

toptan uzum

Trakya İlkeren Toptan Siyah Üzüm Satışı ve İhracatı

Toptan siyah üzüm satışı hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.
500 ton ihtiyaca yönelik organik siyah üzüm yetiştiriciliği yapmaktayız.